Achievements

Students won in chess competition organized by Advanced Academy, Nipania Road.

First row (left to right) - Himanshu Tiwari, Shruti Tiwari, Somesh Negi, Lucky Shriwas, Megha Sohani, Mahi Sohani, Atharv Aafre

Second row (left to right) - Himanshu Mankar, Avinash Singh, Aashi Aafre, Mansee Jain, Ritik Verma, Rohit Pandey

Students won in chess competition organized by Advanced Academy, Nipania Road.

First row (left to right) - Himanshu Tiwari, Shruti Tiwari, Somesh Negi, Lucky Shriwas, Megha Sohani, Mahi Sohani, Atharv Aafre

Second row (left to right) - Himanshu Mankar, Avinash Singh, Aashi Aafre, Mansee Jain, Ritik Verma, Rohit Pandey

Students won in chess competition organized by Advanced Academy, Nipania Road.

First row (left to right) - Himanshu Tiwari, Shruti Tiwari, Somesh Negi, Lucky Shriwas, Megha Sohani, Mahi Sohani, Atharv Aafre

Second row (left to right) - Himanshu Mankar, Avinash Singh, Aashi Aafre, Mansee Jain, Ritik Verma, Rohit Pandey

Students won in chess competition organized by Advanced Academy, Nipania Road.

First row (left to right) - Himanshu Tiwari, Shruti Tiwari, Somesh Negi, Lucky Shriwas, Megha Sohani, Mahi Sohani, Atharv Aafre

Second row (left to right) - Himanshu Mankar, Avinash Singh, Aashi Aafre, Mansee Jain, Ritik Verma, Rohit Pandey

Students won in chess competition organized by Advanced Academy, Nipania Road.

First row (left to right) - Himanshu Tiwari, Shruti Tiwari, Somesh Negi, Lucky Shriwas, Megha Sohani, Mahi Sohani, Atharv Aafre

Second row (left to right) - Himanshu Mankar, Avinash Singh, Aashi Aafre, Mansee Jain, Ritik Verma, Rohit Pandey

Students won in chess competition organized by Advanced Academy, Nipania Road.

First row (left to right) - Himanshu Tiwari, Shruti Tiwari, Somesh Negi, Lucky Shriwas, Megha Sohani, Mahi Sohani, Atharv Aafre

Second row (left to right) - Himanshu Mankar, Avinash Singh, Aashi Aafre, Mansee Jain, Ritik Verma, Rohit Pandey

Ratan Singh (Class 11th) Of Our School Won The Gold Medal At Divisional Comp. In 1000 M Running.

Students won in chess competition organized by Advanced Academy, Nipania Road.

First row (left to right) - Himanshu Tiwari, Shruti Tiwari, Somesh Negi, Lucky Shriwas, Megha Sohani, Mahi Sohani, Atharv Aafre

Second row (left to right) - Himanshu Mankar, Avinash Singh, Aashi Aafre, Mansee Jain, Ritik Verma, Rohit Pandey

Khushi Sharma(Class 8th) Won The Bronze Medal In Karate.

Prajeeta Kulshrestha

NEET - Indore Topper AIT - 565

Students won in chess competition organized by Advanced Academy, Nipania Road.

First row (left to right) - Himanshu Tiwari, Shruti Tiwari, Somesh Negi, Lucky Shriwas, Megha Sohani, Mahi Sohani, Atharv Aafre

Second row (left to right) - Himanshu Mankar, Avinash Singh, Aashi Aafre, Mansee Jain, Ritik Verma, Rohit Pandey

Students won in chess competition organized by Advanced Academy, Nipania Road.

First row (left to right) - Himanshu Tiwari, Shruti Tiwari, Somesh Negi, Lucky Shriwas, Megha Sohani, Mahi Sohani, Atharv Aafre

Second row (left to right) - Himanshu Mankar, Avinash Singh, Aashi Aafre, Mansee Jain, Ritik Verma, Rohit Pandey

Abhishek Katare of Class 9th got the prize in TCS-IT wiz Indore. congrats Abhishek for receiving the prize in such a big event.

Ankit Singh Rajput

Secure prize in debate competition organized by chatrapati shivaji school.

Secure 1st prize in debate competition organize by lakshya group at ahiliya asharam.

Aashi Aafre

Selected for the district level chess competition organized at burhanpur.

Secure 6th position in chess compitition at Kasturba school.

Durgesh Nagar

Selected for the national kabbadi team of Indore.

Selected for the Madhya Pradesh mini football team.

Selected for the open national Madhya Pradesh cricket team.

Kirti Tiwari

1st prize in essay competition organized by ramkrishna mission, Indore

3rd prize in essay competition organized by chatrapati shivaji school, Indore

Mansi Jain

2nd prize in UICC

2nd prize in JITO

Secure 5th rank in chess Indore

Secure 5th rank in district level chess competition organised in burhanpur.

Yash Untwale

Beat international rated player sudarshan malga in chess competition.

Selected for the district level chess competition organized at Burhanpur.

Students won in chess competition organized by Advanced Academy, Nipania Road.

First row (left to right) - Himanshu Tiwari, Shruti Tiwari, Somesh Negi, Lucky Shriwas, Megha Sohani, Mahi Sohani, Atharv Aafre

Second row (left to right) - Himanshu Mankar, Avinash Singh, Aashi Aafre, Mansee Jain, Ritik Verma, Rohit Pandey

Students won in chess competition organized by Advanced Academy, Nipania Road.

First row (left to right) - Himanshu Tiwari, Shruti Tiwari, Somesh Negi, Lucky Shriwas, Megha Sohani, Mahi Sohani, Atharv Aafre

Second row (left to right) - Himanshu Mankar, Avinash Singh, Aashi Aafre, Mansee Jain, Ritik Verma, Rohit Pandey

Rohit Pandey

First Prize in Chess Competition organized by Lions Club at Abhay Prashal Indore

Shalini Sharma

Gold Medal in National Karate Championship, Jalgaon (Maharashtra).

Khushi Sharma

Gold Medal in National Karate Championship, Jalgaon (Maharashtra).

Aman Sharma

Bronze Medal in National Karate Championship, Jalgaon (Maharashtra)

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider